10 éves a virtuális rádiómúzeum

Megemlékezés

a 10 éves virtuális rádiómúzeumról

2009 - 2019

A www.radiomuseum.hu virtuális rádiómúzeum weboldala 10 éve üzemel, 10 éve folyamatosan bővül, újabb és újabb érdekes rádiók, műszerek, írások kerülnek bemutatásra. A lenti linkre kattintva egy 3 oldalas pdf. anyag mutatja be a virtuális rádiómúzeum létrejöttét, az elért eredményeket. Mindenképpen említést érdemel a látogatók száma, ami évek óta 100.000 feletti, eddig 119 országból tekintették meg a virtuális rádiómúzeum legalább egy oldalát. A MediaCenter Webalizer adataiból látható, hogy a virtuális rádiómúzeumot a nap 24 órájában böngészik. Voltak olyan hónapok, amikor a magyarországi látogatók száma csak a 38%-ot érte el. A nagyobb országokból sokszor többen tekintik meg a virtuális rádiómúzeumot. A mindenre kiterjedő webstatisztikából látható, hogy mely készülékek, műszerek népszerűek, és melyeket tekintenek meg ritkábban. Annak ellenére, hogy a virtuális rádiómúzeum nyelve magyar, a Google fordítója sokat segíthetett a weboldalak nézettségén. Olyan országból is néhány oldalt megtekintettek, mint Macau (Makaó), Lesotho. Argentínából, Brazíliából Mexikóból szinte havonta többször megtekintik a múzeumot. A kliens hostnevek száma havonta 7000-8300 közötti, a különböző böngészők száma is néha meghaladja 300-at.

10 éves a virtuális rádiómúzeum..... 3 oldalas pdf. összeállítás